Večerní open-air představení na hradu Kašperk

Na 4. srpna 2018 jsme dostali 2 lupeny na představení Rozmarné léto, které se konalo pod širým nebem od 21:00 na hradě Kašperk. Byl to mimořádný zážitek. Hrál nám divadelní spolek Kašpar, bylo příjemné chladno a po celou dobu představení panovala jasná obloha plná hvězd.

To máte tak, můžete si dát výšlap na Kašperk (cca 900 m n.m.) z městečka Kašperské Hory, ale většina lidí volí příjemnější přístup. Asi necelé dva kilometry od hradu je placené parkoviště (konkrétně tady). Zaplatíte celodenní parkovné 40 káblí (automat bere i bankovky) a svižným krokem se dostanete přímo na hrad tak za 20-25 minut. Převýšení Vás čeká jen 50 metrů. Jestli to tu neznáte, tak několik rad pro začátek:

  1. Vemte si s sebou čelovku/baterku. Ačkoliv je většina cesty zpět osvětlená, nestačí to.
  2. Nečekejte sedačky z multikina. Zadel budete mít pěkně na tvrdé lavici. nějaký podprdelník se hodí. Mimochodem, lístky jsou jen vstupenky, nikoliv „místenky“. Aneb stylem kdo dřív přijde, ten dřív mele.
  3. Vyražte brzo. Prví cca 3 řady a poslední řada mají opěradla, zbytek má peška.
  4. Nepočítejte s tím, že bude mít místní občerstvení otevřeno – my měli štěstí.
  5. Do hlediště se nesmí s jídlem a pitím.
  6. S sebou rozhodně přibalte ponča proti dešti a mějte teplé oblečení. Hrad je na kopci a na Šumavě na kopcích fouká poměrně čerstvý vichr.
  7. Rada pro nedochvilné – pokud to nestihnete, do hradu se nedostanete. brána se zavře se začátkem představení a otevře se až na konci.
  8. Obleky a velkou večerní nechte doma 🙂

Následující fotky jsou převzaté z webu www.kasperk.cz – během představení se nesmí fotit.

Samotnému představení dominoval Jan Potměšil (v roli Antonína Důry), jehož vozíku byla scéna i hra, jako vždy, uzpůsobena. Vypravěčem, prakticky ječícím, byl Jakub Špalek. Představení plné poetiky a humoru trvalo zhruba 2 a půl hodiny, včetně krátké přestávky. Herci používali kde co – chodili mezi dívaky, měli vlastně 3 podia a používali i budovu hradu a místní okna. Byla vidět skutečná kouzla i fireshow.

Byl to mimořádný zážitek a hercům patří velký dík. Až půjdete z večerního představení vy, možná si, jako my, vzpomenete na dětské noční bojovky 🙂